0507 553 33 05

Sosyal Medyada Biz}

Atık Su Şebeke Hattı Projesi Hazırlanması

Atık Su Şebeke Hattı Projesi Hazırlanması

 

 

Proje yapım esaslarımız evsel ve endüstriyel atık suların uzaklaştırılması için hazırlanacak olan proje yapım esaslarını içerir.

Kentin gelecek nüfus hesabı göz önünde tutularak hatların boyutlandırılması için gerekecek debi hesapları, maksimum ve minimum akış hızı şut esasları, her türlü çizim ve detaylar, asgari ya da azami mail şartları, boru cins ve çap hesapları, arıtılmış suyun uzaklaştırılmasına dair esaslar genel olarak iller bankası kanalizasyon işlerinin planlanması ve projelerin hazırlanmasına ait talimatnamesinde belirtilen esaslar doğrultusunda proje hizmetimiz yapılmaktadır.

Proje yapım aşamasında bölgedeki tüm bina, konut, okul, cami ve benzeri yapılar ile endüstriyel atığı bulunan tüm fabrikaların giderlerini alacak şekilde pis su akar kodları belirlenir.

Diğer önemli proje yapım aşamamız olan güzergah üzerindeki zeminin taşıma gücü, zemin klası, yeraltı su seviyesi, heyelan durumu gibi etkenleri belirlemek için araştırma çukuru açılarak zeminden numuneler almaktayız.

Proje yapılacak alanın en uygun şebeke planının hazırlanması aşamasında en güvendiğimiz nokta firmamız olarak şebeke imalat hususunda da faaliyet göstermemizdir.

Kanalizasyon projesi yapılacak köy, mahalle, kasaba veya kentin topoğrafik ve halihazır durumu idare tarafından temin edilemediği durumlarda firmamız tarafından şebekenin geçmesi gereken güzergahın haritasal çalışması yapılabilir ve bu güzergah üzerinde çıkabilecek olan mevcut altyapı tesisleri, menfezler, su kanalları, köprü geçişleri, orman alanları ve karayolu ağı gibi sorunlar proje başlangıcında tarafımızca belirlenir ve imalat, yapım esnasında yapan firma tarafından herhangi bir sürpriz ile karşılanmaz.

 

Çizimlerimiz iller bankası kanalizasyon işleri planlanması ve projelerin hazırlanmasına ait talimatnamede belirtildiği gibi hususlar tamamen dikkate alınarak hazırlanır.

Atık su hattında terfili sistem gerektiği durumlarda, terfi yapılacak ünitenin tüm mimari, statik, mekanik ve elektrik projeleri de tarafımızca hazırlanmaktadır.

12 Haziran 2018
656 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN